Úvod Letoviská Turecká riviéra Okurcalar

Okurcalar

Malé turistické letovisko je ideálnym miestom na strávenie pokojnej dovolenky bez davov turistov. Väčšina hotelov je vyššej kategórie, nie je však problém nájsť ubytovanie aj v menšom penzióne. Najvýznamnejšou pamiatkou toho to miesta je hrad Alara, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolie. Za návštevu určite stojí aj veľký bazár s vyše 450 stánkami a obchodmi. Pre ďalšie nákupy si urobte výlet do Alanye alebo Side, ktoré sú odtiaľto vzdialené približne 30 km.

V mieste nájdu všetci milovníci klasickej letnej dovolenky celý rad luxusných hotelov, ktoré sa môžu pochváliť štyrmi až piatimi hviezdičkami a zaistia svojim hosťom všetok komfort. Najobľúbenejšou formou stravovania v týchto ubytovacích zariadeniach je tzv all inclusive , teda neobmedzená konzumácia jedla aj nápojov. Najčastejšie ide o bufetový výber pokrmov a celodenné bary, kde sa dá občerstviť kedykoľvek počas dňa. Pochopiteľne nechýbajú bazény vrátane tobogánov , šmykľaviek a bazénikom pre tých najmenších. Ďalej je možné využiť športoiská na tenis, volejbal, basketbal, minigolf , vodné pólo či šípky a biliard . Niektoré hotely sa pýšia rozľahlými pozemkami, na ktorých sú vybudované záhrady s palmami a zákutiami pre odpočinok. V ponuke sú aj ponuke štandardné služby ako napr. kaderník, salóny krásy, masáže, turecké kúpele či sauny .

Večerná a nočná zábava sa sústredí predovšetkým do hotelov, kde je pre hostí pripravený pestrý program v podobe show i diskoték. Deti budú doslova nadšené hotelovými lunaparkami a možnosťou vyblázniť sa v bazéne alebo v mori.

Pláž je piesková s trochou kamienkov, vo vode sa však môžu vyskytovať aj väčšie kamene. Vstup do vody je pozvoľný, preto je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Hlavná pláž je dlhá približne 150 metrov. Pláže sú čisté a udržiavané, vybavené toaletami a sprchami. Do 30km vzdialenej Alanye sa dá poľahky dostať dolmušmi. Prenajmenších je tu množstvo rozkošných atrakcií. Sú tu aj výborné podmienky pre pešiu turistiku. Krajina v celom regióne kde sa Okurcalar nachádza skrýva neuveriteľné bohatstvo v podobe národných parkov, hôr, údolí, lesov kaňonov a vodopádov.