Okurcalar

Malé turistické letovisko je ideálnym miestom na strávenie pokojnej dovolenky bez davov turistov. Väčšina hotelov je vyššej kategórie, nie je však problém nájsť ubytovanie aj v menšom penzióne. Najvýznamnejšou pamiatkou toho to miesta je hrad Alara, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolie. Za návštevu určite stojí aj veľký bazár s vyše 450 stánkami a obchodmi. Pre ďalšie nákupy si urobte výlet do Alanye alebo Side, ktoré sú odtiaľto vzdialené približne 30 km.

V mieste nájdu všetci milovníci klasickej letnej dovolenky celý rad luxusných hotelov, ktoré sa môžu pochváliť štyrmi až piatimi hviezdičkami a zaistia svojim hosťom všetok komfort. Najobľúbenejšou formou stravovania v týchto ubytovacích zariadeniach je tzv all inclusive , teda neobmedzená konzumácia jedla aj nápojov. Najčastejšie ide o bufetový výber pokrmov a celodenné bary, kde sa dá občerstviť kedykoľvek počas dňa. Pochopiteľne nechýbajú bazény vrátane tobogánov , šmykľaviek a bazénikom pre tých najmenších. Ďalej je možné využiť športoiská na tenis, volejbal, basketbal, minigolf , vodné pólo či šípky a biliard . Niektoré hotely sa pýšia rozľahlými pozemkami, na ktorých sú vybudované záhrady s palmami a zákutiami pre odpočinok. V ponuke sú aj ponuke štandardné služby ako napr. kaderník, salóny krásy, masáže, turecké kúpele či sauny .

Večerná a nočná zábava sa sústredí predovšetkým do hotelov, kde je pre hostí pripravený pestrý program v podobe show i diskoték. Deti budú doslova nadšené hotelovými lunaparkami a možnosťou vyblázniť sa v bazéne alebo v mori.

Pláž je piesková s trochou kamienkov, vo vode sa však môžu vyskytovať aj väčšie kamene. Vstup do vody je pozvoľný, preto je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Hlavná pláž je dlhá približne 150 metrov. Pláže sú čisté a udržiavané, vybavené toaletami a sprchami. Do 30km vzdialenej Alanye sa dá poľahky dostať dolmušmi. Prenajmenších je tu množstvo rozkošných atrakcií. Sú tu aj výborné podmienky pre pešiu turistiku. Krajina v celom regióne kde sa Okurcalar nachádza skrýva neuveriteľné bohatstvo v podobe národných parkov, hôr, údolí, lesov kaňonov a vodopádov.

 

Exit mobile version