Úvod Letoviská Turecká riviéra Konakli

Konakli

Čarovné malé letovisko Konakli leží asi 12 km od väčšieho mesta Alanya. Od letiska v hlavnom meste oblasti je vzdialené 112km, teda transfer trvá približne 2 hodiny.

Bolo založené v 3. stor. pred n. l. a má 10km dlhú piesočnatú pláž s prímesou kamienkov. Nájdete tu rozvinutú infraštruktúru, hotely, bary, reštaurácie, bazáre, ale na rozdiel od väčšej Alanye je toto mesto komornejšie. Je ideálnou destináciou pre tých, čo si chcú užiť relax kľudného miesta a zároveň mať všetky vymoženosti veľkého letoviska v dostupnej vzialenosti. Do historického a obchodného centra oblasti mesta Alanya sa môžete ľahko dostať miestnymi dolmušmi.

Pláž je tvorená jemným pieskom, avšak blízko brehu sú pod vodou kamene, tak pre väčšie pohodlie je vstup do vody vyriešený mólom. Kúsok za mestom však kamene miznú a vstup do mora je na piesočnej pláži bezproblémový.

Konakli ma malý ale milý bazár a každú stredu sa koná veľký trh. Život tu pulzuje s báječnými vôňami čerstvej zeleniny, ovocie a korenín.

Napriek veľkým hotelovým komplexom mesto nestratilo nič zo svojho vidieckeho šarmu. V okolí sú tiež početné farmy. Vzhľadom k svojej polohe priamo pri Stredozemnom mori a celoročnému miernemu podnebiu sa v posledných rokoch stalo z Konakli obľúbené letovisko na Tureckej riviére. Vďaka rozvoju turistickej infraštruktúry sa z pôvodne malej obce stalo mesto, a dokonca sa sem prisťahovalo mnoho Rusov, Škandinávcov a Nemcov, ktorí si tu zakúpili pozemky.