Belek

Belek je moderné luxusné stredisko plné päťhviezdičkových hotelov a centrum milovníkov golfu asi 35km od Antalye. Oproti centru Antalye je počasie znesiteľnejšie vďaka chladnému vánku vejúcemu od borovicových lesov.

Belek uspokojí aj tých najnáročnejších návštevníkov. Luxusné hotely navrhovali poprední európsky architekti a dizajnéri. Komplexy ponúkajú rozsiahlu ponuku wellness, kúpeľných služieb, termálnych bazénov a špičkových relaxačných procedúr. Ak si však na veľké komplexy nepotrpíte, môžete využiť ponuku niekoľkých menších penziónov a apartmánových domov. Je to pokojné a luxusné miesto pre odpočinok zaručujúce intimitu a preto sa tu vyhnete zhonu veľkých letovísk. Vo svojom okolí ponúka romantické duny, voňavé eukalytové a píniové háje s množstvom vtáctva a dlhými plážami pozývajúcimi na romantické prechádzky. Pobrežie je lemované palmami a uvidíte aj citrusové či olivové plantáže. Hotely sú uprostred veľkolepých záhrad a parkov. Z jednej strany dlhé zlatavé pláže, z druhej ochranný horský štít. Je tiež rajom golfistov a ponúka množstvo špičkových golfových centier. Je tu aj najlepšie golfové ihrisko Turecka – National Golf Club, ktoré navrhol hráč golfu svetovej triedy David Feherty. Hotely nechali oblasti prírodný ráz a zachovali pri výstavbe väčšinu pôvodnej zelene a borovicových stromov. Oblasť je zároveň chránenou prírodnou rezerváciou kde nie je ničím výnimočným stretnúť korytnačky, ako si vo svojom prirodzenom prostredí kladú do piesku svoje vajcia.

V Beleku sú skvelé podmienky na kúpanie i potápanie, veľká ponuka kurzov potápania a miestny podmorský svet stoja určite za návštevu. Je ideálnym cieľom pre všetkých, ktorí majú radi vysoký komfort v kľudnej atmosfére v udržovanej lokalite. V blízkosti sa nachádza starobylé mesto Aspendos. a národný park Köprülü. Pláže lemované borovicovými hájmi sú z jemného piesku a voda je plytká a bezpečná. Na niektorých miestach majú pláže šírku až 60-70 metrov. Štandardným vybavením sú sprchy, prezliakárne a odpadkové koše pre udržanie maximálnej čistoty. Ideálne miesto na dovolenku aj pre rodiny s deťmi.

Exit mobile version