Úvod Informácie Dalaman – otázky a odpovede

Dalaman – otázky a odpovede

Dalaman letisko

Ako presúvať v Dalamane?

Autobusová stanica v Dalamane (Otogar) má užitočné medzimestské autobusové spojenie s inými mestami a obcami v Turecku, ale 6 km z letiska v Dalamane na autobusovú stanicu v centre mesta musíte prejsť taxíkom.

Čo je lepšie Antalya alebo Dalaman?

Dalaman nie je mestom na strávenie dovolenky – má letisko, ktoré zásobuje okolité letoviská, ako sú napríklad Marmaris alebo Fethiye. A naopak, Antalya je srdcom tureckého prímorského turizmu a jedným z najnavštevovanejších miest na svete.


Aké sú pláže v tureckom Dalamane?

V regióne Dalaman nie ste nikdy príliš ďaleko od dlhej piesočnatej pláže. Táto dovolenková oblasť, známa ako tyrkysové pobrežie vďaka priezračnej vode a vďaka zátokám, zálivom a nádhernému jemnému piesku spĺňa všetky očakávania.

Ako ďaleko je Dalaman od letiska?

Vzdialenosť medzi Dalamanom (stanica) a letiskom Dalaman (DLM) je 5 km.

Ako sa z Dalamanu (stanica) na letisko Dalaman (DLM) dostanem bez auta?

Najlepší spôsob, ako sa dostať z Dalamanu (stanica) na letisko Dalaman (DLM) bez auta, je autobusom a taxíkom, ktorý trvá 1 h 32 m a stojí 140 ₺ – 190 ₺ (7 – 11 EUR).

Je v Dalamane nočný život?

Dovolenka v Dalamane je ideálna pre tých z vás, ktorí majú radi pokojnejšie noci a nehľadajú letovisko plné hlučných barov a nočných klubov. Nočný život je tu umiernený. Ale ak viete kde hľadať, môžete si aj tak užiť zábavnú noc v meste!

Kde v Turecku sa nachádza letisko Dalaman?

Letisko Dalaman je medzinárodné letisko, ktoré obsluhuje mesto Dalaman a okolitú provinciu Mugla na juhozápade Turecka. Dalaman sa nachádza na stredomorskom pobreží krajiny a je obľúbenou turistickou destináciou.

Koľko stojí taxi z letiska Dalaman do Marmarisu?

Koľko stojí taxík z letiska Dalaman do Marmarisu? Priemerná cena taxíka štandardnej komfortnej triedy z letiska Dalaman do Marmarisu je 32 EUR.

Ako dlho trvá transfer z letiska Dalaman do Marmarisu?

Transfer z letiska Dalaman do Marmarisu by mal trvať približne 90 minút vo voľnej premávke.

Koľko stojí taxi z Dalamanu do Fethiye?

Najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska Dalaman (DLM) do Fethiye, je taxík, ktorý stojí 280 ₺ – 350 ₺ (15 – 20 EUR) a trvá 45 min.